„Sami swoi” – gdzie obejrzeć w internecie kultowy film?

„Sami swoi” to komedia, która miała swą premierę w 1967 roku. Od tego czasu film ten wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem widzów. Kolejne pokolenia z chęcią oglądają perypetie rodzin Kargulów i Pawlaków. O czym dokładnie opowiada „Sami swoi” film? Gdzie można go legalnie obejrzeć?

Fabuła filmu „Sami swoi”

Komedia w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego opowiada historię dwóch zwaśnionych rodzin, którzy po II wojnie światowej zostały zmuszone do opuszczenia Kresów i podróży na Ziemie Odzyskane. Konflikt rodów Pawlaków i Kargulów trwa jeszcze od czasów przedwojennych. Jego przyczyną było zaoranie przez Kargula na trzy palce pola należącego do Pawlaków. W rezultacie Jan Pawlak zaatakował Kargula kosą, po czym, obawiając się surowej kary, uciekł do Ameryki. Po wielu latach powrócił z wizytą do Ojczyzny i zobaczył, że topór wojenny pomiędzy dotychczas pokłóconymi rodzinami został zakopany. Brat Kazimierz opowiada mu więc historię pojednania rodów Pawlaków i Kargulów, zakończoną ślubem syna Pawlaka i córki Kargula. Opowieść jest pełna prześmiesznych zdarzeń i dialogów oraz zaskakujących zwrotów akcji.

„Sami swoi” film uznawany jest za kultowy. Kilka lat po premierze komedii powstały jej kolejne części: „Nie ma mocnych” oraz „Kochaj albo rzuć”. Do dziś filmy z wielką chęcią są oglądane przez kolejne pokolenia widzów, zarówno starszych, jak też młodzieży. Niektóre sceny oraz teksty z komedii na stałe weszły do kanonu polskiej kinematografii.

Gdzie można obejrzeć film „Sami swoi”?

Komedię „Sami swoi” najłatwiej jest obejrzeć w legalnej telewizji internetowej, takiej jak IPLA. Dlaczego to polecane rozwiązanie? Przede wszystkim oglądanie filmów, programów czy wydarzeń sportowych w TV online jest w pełni zgodne z prawem. Niektóre wspomniane propozycje, w tym również „Sami swoi” film można ściągnąć (czyli „spiracić”) z wybranych serwisów albo programów w internecie. Należy jednak wiedzieć, że jest to nielegalne i zagrożone surowymi karami. Ponadto oglądając ową produkcję w TV online, można w dowolnej chwili zatrzymać, cofnąć albo przewinąć ją do przodu, co jest niemożliwe podczas np. oglądania filmu w zwykłej telewizji. Dzięki temu można w każdym momencie np. wstrzymać projekcję i pójść do kuchni po przekąskę, napój czy coś słodkiego, skorzystać z toalety albo w ogóle wyłączyć film i obejrzeć go np. kolejnego dnia. Wybierając film „Sami swoi” na platformie IPLA, można również mieć gwarancję najlepszej jakości obrazu i dźwięku. Co istotne, mimo że pierwotnie produkcja ta była czarno-biała, to kilkanaście lat temu została skoloryzowana przez profesjonalną, wyspecjalizowaną w tym zakresie firmę. Teraz jest dostępna w wersji kolorowej, co zapewnia jeszcze większy komfort oglądania. W ramach miesięcznego abonamentu możliwe jest wielokrotne oglądanie nie tylko filmu „Sami swoi”, ale również dziesiątek kanałów telewizyjnych oraz setek filmów, programów muzycznych, kabaretowych, informacyjnych i wielu innych.