Darmowe programy graficzne, które znajdziesz w polskiej wersji językowej

Wśród aplikacji do tworzenia grafiki figuruje kilka naprawdę dobrych programów, cechujących się przede wszystkim byciem darmowymi i posiadaniem polskiej wersji językowej. Zawsze należy jednak dokładnie upewnić się przed ściągnięciem, czy dana wersja aplikacji obsługuje już język polski, ponieważ w niektórych przypadkach zmiana języka interfejsu po instalacji może być niemożliwa.

GIMP

GIMP jest programem posiadającym większość funkcji płatnych programów graficznych, przy czym posiada łatwy w obsłudze interfejs. Program wyposażony został w możliwość instalacji wtyczek, które pozwolą wprowadzić dodatkowe funkcje edytora. Co więcej istnieją nawet modyfikacje ulepszające wygląd aplikacji tak, aby znacznie bardziej przypominała swoje płatne odpowiedniki. GIMP jest jednym z najpopularniejszych darmowych programów graficznych, ponieważ potrafi zapisywać pliki w całym wachlarzu praktycznych formatów. Poza tym w aplikacji jesteśmy wstanie opracowywać grafiki przeróżnego typu, istnieje nawet możliwość tworzenia krótkich animacji w formacie GIF. Program GIMP pozwala też na wprowadzanie szeregu efektów, oraz filtrów dla zdjęć. Interfejs aplikacji pozwala na łatwą zmianę wersji językowej i szybkie dostosowanie całego programu.

Pinta

Program posiadający szereg funkcji przydatnych przy tworzeniu i obróbce grafiki rastrowej. Aplikacja obsługuje warstwy i posiada wszystkie podstawowe narzędzia. Posiada również historię wykonywanych na grafice operacji. Pinta wyposażona została w czytelny interfejs, który prezentuje się całkiem nieźle na tle innych darmowych aplikacji do grafiki.

Paint.NET

Może nie wyróżnia się specjalnie estetycznym wyglądem, ani nie przypomina profesjonalnych, drogich programów graficznych, ale obsługuje mechanikę warstw i przezroczystości. Program jest wciąż rozwijany, więc możliwe, że w przyszłości dojdzie znacznie więcej opcji, ponieważ samym założeniem twórców było oddanie grafikom do dyspozycji darmowego programu z możliwościami profesjonalnych aplikacji do tworzenia grafiki. Program Paint.Net sprawdzi się dla początkujących grafików, nie wymagających zaawansowanych funkcji programu graficznego.